Ski centrum Říčky v Orlických horách

Lyžování
Administrátor

Další články autora
Článek by přidán 22. 11. 2013
Má již 1451 přečtení
0


Ski centrum Říčky v Orlických horách

 

 

 

 

 

Ski centrum se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakletý v nadmořské výšce 740 - 992 metrů nad mořem. Díky své nadmořské výšce, moderní čtyřsedačkové lanovce, výhodné orientaci sjezdových tratí, jejich délce a rozmanitosti a modernímu systému výroby technického sněhu se jedná o jedno z nejlepších středisek sjezdového lyžování v Orlických horách a zároveň jedno z předních středisek v České republice. Vrch Zakletý, respektive křížení turistických cest Pěticestí, které je opodál, je zároveň ideálním výchozím místem běžkařů na celý hlavní hřeben Orlických hor. V blízkosti střediska (cca 150 m) lze zdarma zaparkovat na parkovišti, které má kapacitu 350 osobních automobilů. Provozní doba je každoročně zpravidla od 1.12. do Velikonoc, a to od 8:00 hodin do 16:00 hodin. Večerní lyžování na vleku Můstek je v provozu v Pá a So od 17:00 do 20:00 hod. Celý areál je monitorován kamerovým systémem bez záznamového zařízení.

 

 

Vlastní Ski centrum disponuje:

 

 

Čtyřmi sjezdovkami:

* Slalomka - délka cca 1000 m, pro zkušené, sportovní lyžaře. Tato sjezdovka je v průběhu zimy celá průběžně zasněžována umělým sněhem. Tato sjezdovka má homologaci FIS pro Slalom a Obří slalom.

* Sjezdovka - délka cca 1200 m, pro středně zkušené lyžaře. Tato sjezdovka je v průběhu zimy celá průběžně zasněžována umělým sněhem. Tato sjezdovka má homologaci FIS pro Obří slalom.

* Loučky - délka cca 1500 m, pro začátečníky a rodiče s dětmi, krásné rodinné lyžování.

* Můstek - délka cca 350 m, večerní lyžování, Snowpark. Tato sjezdovka je v průběhu zimy celá průběžně zasněžována umělým sněhem.

 

 

Jednou lanovkou a třemi vleky:

 

* Lanovka ("1. Orlická dráha") - Poma Unifix - čtyřsedačková lanovka s rozběhovým pásem, délka          1200 m, max. kapacita 2400 osob/hod., rychlost 2,6 m/s, délka jízdy 7min 43 s.

* Vlek Tatrapoma H 210 - délka 1000 m, kapacita 850 osob/hod., rychlost 3,4 m/s.

* Vlek Můstek - Tatrapoma PFP, délka 200 m, kapacita 600 osob/hod., rychlost až 2,3 m/s.

* Vlek LŠ - LPVE4-200 - délka 50 m, kapacita 600 osob/hod, rychlost 1,6 m/s. Vlek slouží k výuce v     lyžařské škole

 

Ski centrum dále poskytuje na sjezdovce Můstek večerní lyžování, a to v Pá a So od 17:00 do 20:00 hod. a malý snowpark.

 

Středisko je vybaveno moderním odbavovacím systémem, který umožňuje zakoupení časových (dvouhodinových, půldenních, denních, pětidenních apod.) i bodových jízdenek (umožňují nákup určitého počtu jízd). Jízdenku si může zákazník vybrat jak klasickou (vsunují se do turniketů), tak i bezkontaktní (chipkarty).

 

Pokladny pro lanovku, vleky, lyžařskou školu, ski servis a půjčovnu akceptují běžné druhy bankokaret.

Přímo ve středisku působí Lyžařská škola „U Smrku“, kde zkušení instruktoři naučí lyžovat jak malé dítě, tak i dospělou osobu. V nabídce jsou i výlety na sněžnicích po hřebenech hor a další aktivity.

 

Možnost občerstvení zajišťuje restaurace Skirest se 150 místy k sezení přímo v restauraci a se 100 místy k sezení na přilehlé terase. Dále pak prosklený Ski bar, stan Iglů se 60 místy k sezení a další drobnější občerstvovací zařízení rozmístěné v areálu Ski centra.

  • Ski centrum Zdobnice
  • Ski centrum Říčky v Orlických horách
  • SKI AREÁL - DLOUHOŇOVICE
  • Ski&Bike Špičák - Železná Ruda
  • Aktivity Park Kocourov
  • SKI AREÁL Luisino údolí

Přidejte komentář

smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík
Zbývá 1000 znaků.
Toto pole nevyplňujte