SAMBAR Lanový Park

Ostatní sporty, Lanová centra
Administrátor

Další články autora
Článek by přidán 18. 01. 2013
Má již 4894 přečtení
59


SAMBAR Lanový Park
Městský stadion Sletiště Kladno, Tel: 733 352 182, Mail: lanac@sambar.cz
 
„DIVOČINA V KLADNĚ“
 
Pozor, pozor! Máte dost města a civilizace? Chcete se vrátit o pár staletí a možná i tisíciletí zpět? Zpátky na stromy? Tak potom je právě pro vás určen SAMBAR lanový park Kladno, svým rozsahem největší ve Středočeském kraji. Pro všechny outdoorové i jinak sportovně založené nadšence jsou připraveny lanové aktivity, téměř v korunách stromů. Lanový park se rozpíná v prostorách lesa uprostřed in-linové dráhy v Městském stadionu Sletiště a nabízí svoji polohou ideální vyžití pro všechny návštěvníky stadionu i okolních sportovních zařízení.
 
Aktivity v parku jsou rozděleny do několika sekcí. Nízké lanové překážky jsou připraveny pro začátečníky bez rozdílu věku, či pro méně odvážné jedince. Lanová dráha, jež se vypíná ve výšce 4 – 10m nad zemí, osloví malé i velké, kteří chtějí svést boj se svým strachem z výšek, či se jen pobavit při překonávání neobvyklých lanových překážek. Týmové vysoké lanové překážky chtějí dát možnost dvojicím a skupinám vyzkoušet si spolupráci v netradičním prostředí a ve specifické situaci. Adrenalinová vysoká překážka v podobě adrenalinového skoku pozadu umožní vyzkoušet si každému individuální sílu své osobnosti. Pro trénink velmi zdatných a profesionálních jedinců v oblasti záchrany s pomocí lanových technik je připraven tréninkový „koutek“ se simulacemi různých situací, při nichž je potřeba technické záchrany.
 
Od roku 2012 je v SAMBAR lanovém parku v provozu nově dětská lanová dráha. Tato varianta „vysokých“ lanových překážek má být alternativou pro ty nejmenší, kteří donedávna jen smutně sledovali ze země své starší sourozence a rodiče, to když si užívali adrenalinu v korunách stromů na vysokých lanových překážkách. Dětská lanová dráha je určena pro děti od 3 let věku a 100 cm výšky. Horní hranice věku není omezena, nicméně technicky je vhodné, aby překážky absolvoval návštěvník do výšky postavy 150 cm a hmotnosti 50 kg. Dětská dráha je koncipována podobně jako ta dospělá, tedy malý horolezec je jištěn horolezeckým vybavením i přesto, že se reálně pohybuje oproti klasickým vysokým lanovým překážkám v nižší výšce, tedy zhruba 2 až 3 metry nad zemí.
 
Zveme proto všechny příznivce outdooru, dobrodružství, pohybu a netradiční zábavy do SAMBAR lanového parku Kladno! Více informací naleznete na www.lanackladno.cz.
 
 
Text a fotografie dodal: www.lanackladno.cz
  • SPORTOVNĚ RELAXAČNÍ AREÁL HLUBOKÁ NAD VLTAVOU
  • ADRENALIN PARK HLUBOKÁ NAD VLTAVOU
  • Vertical Park Harrachov
  • ADVENTURE MINIGOLF HLUBOKÁ NAD VLTAVOU
  • Lanové centrum PROUD - Harrachov
  • SAMBAR Lanový Park
  • Outdoor centrum Helfštýn

Přidejte komentář

smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík
Zbývá 1000 znaků.
Toto pole nevyplňujte